משלוח תרופות ומוצרי בית מרקחת עד הבית
 
רק אותיות ומספרים מותרים 5

דלקות אוזניים

 

דלקת אוזניים יכולה להופיע בכול גיל אך היא נפוצה בעיקר בקרב ילדים. יש להבחין בין דלקת באוזן החיצונית לבין דלקת באוזן התיכונה.

דלקת באוזן חיצונית

זיהום בתעלת האוזן שמתחיל בגירוי של העור המצפה את תעלת האוזן. מחוללי הגירוי יכולים להיות כימיקלים שונים כגון כלור, המלח שבמי הים או חול הנכנס לשם. בעקבות הגירוי,עלול להתפתח זיהום על ידי החיידקים שבסביבה. דלקת יכולה להתפתח גם בעקבות חבלה בתעלת האוזן בעת ניקוי. ניקוי תעלת האוזן על ידי קיסם משבש את מנגנון הניקוי העצמי, ועלול לדחוף את הלכלוך לכיוון עור התוף ולגרום להצטברותו שם. מצבור הלכלוך והשעווה יחד עם מים מהווים קרקע להתפתחות חיידקים.

דלקת חריפה של האוזן התיכונה ( (Otitis media

זיהום חיידקי או נגיפי באוזן התיכונה שהינו חלל קטן המוגבל מצידו החיצוני בעור התוף ובחלקו הפנימי באוזן הפנימית. החלל הזה מחובר לגרון באמצעות תעלה קטנה שמאפשרת וויסות לחצים משני צידי עור התוף ומשמשת לניקוז הליחה מן האוזן התיכונה לגרון. כאשר הילד מצטנן או שאלרגיה פוגעת בחלל האף עלולה התעלה להיחסם על ידי גודש או ליחה. החסימה גורמת להצטברות נוזלים בחלל האוזן התיכונה, המכיל בדרך כלל רק אוויר. עם הנוזלים עלולים להילכד גם חיידקים או נגיפים ולהתרבות במהירות, דבר שיוביל בסופו דל דבר לדלקת באוזן התיכונה.,

דלקת כרונית של האוזן התיכונה

זיהום מתמשך של האוזן התיכונה שנגרם בעקבות נקב קבוע בעור התוף. הנקב עלול להיגרם על ידי דלקת חריפה של האוזן התיכונה, חסימה של חצוצרת השמע, חבלה מגוף זר שחדר לאוזן ועוד. ברוב המקרים הזיהום הוא חיידקי ומלווה בהפרשת מוגלה מהאוזן. מצב זה עלול להוביל להיווצרות בליטות הקרויות פוליפים בסמוך לתעלת האוזן עלולות לחסום אותה.      כאשר הנקב נמצא בשולי עור התוף וגורם לדלקת כרונית, תהיה ירידה בשמיעה והפרשת מוגלה רבה.

אלרגיות למזון מהוות גורם משמעותי בדלקת אוזניים כרונית. תגובה אלרגית למזון עלולה ליצור נפיחות דלקתית שבעקבותיה תדחפנה  ההפרשות כלפי פנים במקום לצאת החוצה. ההפרשות מהוות קרקע להתפתחות חיידקים ודלקת כרונית עלולה להיווצר.

תסמינים

עוצמת התסמינים כיולה להיות בין מתונה ביותר לחריפה ביותר.

·        כאב כתוצאה מלחץ הנוזל שנלכד  בחלל האוזן התיכונה על עור התוף

·        חום

·        סחרחורת

·        בחילה

·        הקאות

 

 

טיפול

דלקות אוזניים רבות חולפות מעצמן תוך מספר ימים וניתן להקל על אי הנוחות והכאב בעזרת תרופות ללא מרשם לשיכוך כאבים כגוןOTIDIN   או טיפות אוזניים הומיאופתיות כדוגמת  TRUMEEL הניתנות לרכישה ללא מרשם בבית מרקחת .                                                                                                          אם הזיהום חיידקי הרופא ימליץ על נטילת אנטיביוטיקה.

כדאי להימנע ממזונות יוצרי ליחה כגון: מוצרי חלב, בננות, בוטנים, פירות הדר ולהתמקד בחיזוק המערכת החיסונית בעזרת צמחי מרפא כגון אסטרגלוס, חותם זהב, סמבוק שחור, אכינציאה. המלצות אלו יעילות גם כאשר מטפלים בתסמיני דלקת קיימים וגם כחלק מטיפול מניעתי.

כאשר רוצים לטפל בדלקות כרוניות כדאי לשים דגש על טיפול מונע גם באמצעות תכשירים אשר מצפים את תעלת האוזן ומגנים עליה לפני כל כניסה למים. בנוסף, מומלץ להתרחץ במים מתוקים אחרי רחצה בבריכה או בים תוך הקפדה על שטיפת החלק החיצוני של האוזניים.

 

 

                                                                                           

 

 

 

no 7 solgar , טיפול-בדלקות-וכאבי-מפרקים-הדור-הבא.


l- arginin solgar , מניעת מצבי אין-אונות וחוסר פוריות בגברים.