משלוח תרופות ומוצרי בית מרקחת עד הבית
 
רק אותיות ומספרים מותרים 5

הצטננות

 

הצטננות

הצטננות הוא שם כולל למספר מחלות התוקפות את דרכי הנשימה העליונות - חלל האף והגרון. המחלה גורמת לתגובה דלקתית בקרום העדין המצפה את חללי דרכי הנשימה. הדלקת גורמת לכאב מקומי, הפרשה מוגברת של נזלת, התעטשויות, הרגשה כללית רעה ולעיתים גם לעליית חום הגוף. המחלה נמשכת כיומיים שלושה.

מה הבעיה?
הצטננות הוא שם כולל למספר מחלות התוקפות את דרכי הנשימה העליונות - חלל האף והגרון. המחלה גורמת לתגובה דלקתית בקרום העדין המצפה את חללי דרכי הנשימה. הדלקת גורמת לכאב מקומי, הפרשה מוגברת של נזלת, התעטשויות, הרגשה כללית רעה ולעיתים גם לעליית חום הגוף. המחלה נמשכת יומיים שלושה שבהם החולה עלול להיות ''מנוטרל'' לגמרי מעבודה ובילויים.

 

מה הגורם?
המחלה נגרמת על ידי מספר זנים של נגיפים (וירוסים) הפוגעים בצורה דומה ברירית המצפה את דרכי הנשימה. הנגיפים הללו עוברים במהירות מאדם חולה לבריא וגורמים להתפתחות המחלה במהירות רבה - לפעמים בתוך מספר שעות.

 

למי זה קורה?
הצטננות היא מחלה מדבקת מאוד. לכן, היא פוגעת כמעט בכולנו, אך היא נפוצה בעיקר בקרב ילדים המתכנסים בכל בוקר, בצפיפות גבוהה בגן או בבית הספר. ילדים קטנים עלולים ללקות בהצטננות גם 7 או 8 פעמים במהלך שנה אחת!

 

איך נמנעים?
כמעט בלתי אפשרי להימנע מהצטננות כי האדם החולה מדבק עוד לפני שהוא חש ברע! הגננות ממליצות תמיד שלא לשלוח ילדים חולים לגן... אבל, לא תמיד יודעים שהילד מצונן כבר בבוקר ובכל גן וכיתה ניתן למצוא ילדים משתעלים ומתעטשים - בעיקר בימי החורף. הדבר נכון גם לגבי מבוגרים, ההולכים לעבודה ועלולים להדביק את חבריהם. לכן, חשוב לאוורר חדרים סגורים ולהימנע מצפיפות גבוהה סביב לחולה.

 

איך מטפלים?
אין תרופות כנגד הנגיפים הגורמים להצטננות (אנטיביוטיקה אינה יעילה כנגד נגיפים). הטיפול צריך להיות כנגד הסימפטומים של המחלה: נזלת, גודש באף, חום וכאבים.

פרוביוטיק פמינה


מולטי ויטמין + Q10